rynek ładowarek samochodowych w Polsce

Rynek samochodów elektrycznych w Polsce rośnie, a co za tym idzie również zwiększa się zapotrzebowanie na domowe ładowarki do samochodów elektrycznych i typu plug-in.

 

 

Rynek samochodów elektrycznych w Polsce.

Według danych PZPM i PSPA, pod koniec stycznia 2021 r. po polskich drogach jeździło 19 671 elektrycznych samochodów osobowych, z których 52 proc. stanowiły pojazdy w pełni elektryczne (BEV, ang. battery electric vehicles) – 10 294 a pozostałą część hybrydy typu plug-in (PHEV, ang. plug-in hybrid electric vehicles) w ilości          9 377.

Wraz ze wzrostem liczby pojazdów z napędem elektrycznym, rozwija się również infrastruktura ładowania. Pod koniec stycznia w Polsce funkcjonowało 1 395 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych (2 711 punktów).

1/3 z nich stanowiły szybkie stacje ładowania prądem stałym (DC), a 2/3 wolne ładowarki prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW.

Ładowanie samochodu elektrycznego w domu będzie prawdopodobnie najczęściej wykorzystywane przez użytkowników aut elektrycznych. Dotychczas większość ładowarek umieszczonych przy trasach była darmowa, jednak niektórzy operatorzy już wprowadzili opłaty za ładowanie.

Warto zaopatrzyć się we własną ładowarkę samochodową i uniezależnić się od tych dostępnych na trasach. W ofercie ekodel znajdziecie ładowarki AC i DC takich firm jak Wallbox, Dest, Noark i ABB. Wielu klientów decyduje się na podłączenie ładowarki do instalacji fotowoltaicznej. W połączeniu z instalacją PV oraz magazynem energii, właściciel auta uzyskuje możliwość stałego, oraz aktualnie najoszczędniejszego systemu ładowania pojazdu.

Ładowanie samochodu elektrycznego w domu będzie prawdopodobnie najczęściej wykorzystywane przez użytkowników aut elektrycznych. Dotychczas większość ładowarek umieszczonych przy trasach była darmowa, jednak niektórzy operatorzy już wprowadzili opłaty za ładowanie.

Warto zaopatrzyć się we własną ładowarkę samochodową i uniezależnić się od tych dostępnych na trasach. Naszą misją od samego początku  jest wspieranie rozwoju w zakresie poprzez pozyskiwania zielonej energii. Dzięki temu zyski czerpie nie tylko klient – użytkownik indywidualny czy  firmowy, ale przede wszystkim również środowisko, które nie jest przez to dodatkowo zanieczyszczane. W ofercie ekodel znajdziecie ładowarki AC i DC takich firm jak WallboxDestNoark i ABB. Wielu klientów decyduje się na podłączenie ładowarki do instalacji fotowoltaicznej. Dzięki takiemu W połączeniu zinstalacją PV oraz magazynem energii, właściciel samochodu elektrycznego auta uzyskuje możliwość stałego, oraz aktualnie najoszczędniejszego systemu ładowania pojazdu.