fotowoltaika dla rolników i gospodarstw rolnych

Słońce, które odgrywa ważną rolę podczas prowadzenia gospodarstwa rolnego może stać się również źródłem zasilania energetycznego. Od dawna wiadomo, że tylko ktoś, kto potrafi myśleć długofalowo i posiada umiejętność przewidywania, staje się pionierem w agrobiznesie.

 

Instalacja fotowoltaiki w gospodarstwie to rozwiązanie, które idealnie oddaje charakter nowoczesnej i mądrze prowadzonej działalności. Panele słoneczne dla rolnictwa, dzięki korzystnym formom dofinansowania stają się innowacyjnym rozwiązaniem pozwalającym uzyskać niezależność energetyczną. Co za tym idzie, są także realnym sposobem na znalezienie oszczędności, które mogą się przełożyć na dalszy rozwój prowadzonego agrobiznesu.

 

 

fotowoltaika dla gospodarstw rolnych

Instalacja fotowoltaiczna to bardzo dobra i niezawodna alternatywa dla tradycyjnych źródeł wytwarzania prądu. Zasilenie maszyn, agregatów, chłodziarek, pomp oraz urządzeń w domu prądem uzyskiwanym ze słońca pozwala na osiągnięcie niezależności energetycznej. Nieustanne wzrosty cen prądu sprawiają, że prowadzenie działalności może stać się mocno utrudnione. Nie chcąc martwić się o pokrywanie wysokich rachunków za prąd, warto zainstalować swoją własną małą elektrownię.

 

Warunki architektoniczne gospodarstwa rolnego dają szereg możliwości wyboru dogodnej powierzchni pod panele fotowoltaiczne. Powierzchnie dachów budynków gospodarczych takich jak stodoły, obory i inne są idealnym miejscem do tego, aby zamontować na nich panele słoneczne. W przypadku niekorzystnego usytuowania tych obiektów względem słońca, ogniwa można ustawić na specjalnych stojakach na gruncie lub zbudować zadaszenia/wiaty.

 

 

dofinansowania na fotowoltaikę dla rolnictwa

Inwestycja w panele fotowoltaiczne wymaga jednorazowo, przy zakupie instalacji większego nakładu środków finansowych. Obecnie funkcjonuje jednak wiele programów, dzięki którym rolnicy mogą uzyskać dofinansowanie do ekologicznych źródeł pozyskiwania energii. Dzięki temu zwrot kosztów inwestycyjnych pojawia się już na przestrzeni kilku najbliższych lat.

 

Aktualnie dofinasowania i dotacje dla rolnictwa uzyskać można przede wszystkim z programu Czyste Powietrze i Agroenergia. Szczegółowe zasady programów znajdziesz w zakładce FINANSOWANIE.

 

Oprócz dofinansowania rolnicy posiadający własność lub współwłasność budynków mają możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej, którą można odliczyć niezależnie od pozyskanych dotacji.

 

Patrząc, jak szerokie możliwość obniżenia kosztów inwestycji w fotowoltaikę jakie oferuje państwo, najbardziej rozsądną decyzją wydaje się przeanalizowanie własnych możliwości i rozważenie podjęcia decyzji o rozpoczęciu inwestycji. Wprowadzenie nowoczesnych pro-ekologicznych rozwiązań podwyższy wartość gospodarstwa oraz poszerzy horyzonty niezależnego funkcjonowania w przyszłości.

 

 

fotowoltaika dla rolnika to czysty biznes

Korzyści jakie niesie za sobą inwestycja w odnawialne źródła energii są bardzo szerokie. Jednym z głównych argumentów jest zapewnienie ciągłości dopływu energii elektrycznej do maszyn i urządzeń, których w gospodarstwie nie brakuje. Nieprzewidywalne awarie sieci energetycznej, braki w dostawie prądu zmuszają właściciela do zapewnienia dopływu energii z agregatów prądowych. Jeśli taka możliwość nie zostanie zapewniona, gospodarstwo narażone jest na duże straty. Instalacja fotowoltaiczna, pozyskująca prąd z promieni słonecznych zapewnia jego stały, nieograniczony i bezkosztowy dopływ do gospodarstwa.

 

Poza tym, wygenerowane nadwyżki energii elektrycznej w bardzo słoneczne dni, magazynowane są w sieci energetycznej i pobierane z niej w dni o mniejszej produktywności energii. Tym samym dobrze przemyślana inwestycja może być źródłem dodatkowego dochodu dla gospodarstwa.

 

 

panele słoneczne to oszczędność i sposób na rozwój działalności

Wysokie dofinansowania i dotacje na fotowoltaikę dla rolników są w dużej mierze spowodowane jej pozytywnym wpływem na środowisko naturalne. Energia elektryczna pozyskiwana ze słońca jest całkowicie bezpieczna i nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Działając w ten sposób, gospodarstwo podwyższa swoją wartość wizerunkową, prowadząc działalność pro-ekologiczną.

 

Panele słoneczne zamontowane na nieużywanych powierzchniach dachów, pól, pastwiskach lub częściach nieużytku mogą wygenerować dodatkowe zyski finansowe z tych powierzchni, będąc całkowicie bezpiecznym dla zwierząt, upraw i atmosfery. Zakład energetyczny zobowiązany jest do odkupienia całkowitej niewykorzystanej przez gospodarstwo energii elektrycznej, z czego pozyskać można dodatkowe środki finansowe.

 

Patrząc na powyższe, instalacja fotowoltaiczna w znaczący sposób podwyższa wartość nieruchomości, na której się znajduje i wpływa na wzrost konkurencyjności gospodarstwa rolnego.

 

 

ekodel – najlepszy partner dla Twojej inwestycji

Podsumowując powyższe argumenty trudno mieć wątpliwości co do słuszności inwestycji w fotowoltaikę.

 

Ekodel od 4 lat dostarcza swoim klientom rozwiązań z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Gospodarstwa rolne są szerokim gronem klientów obsługiwanych przez naszą firmę. Instalacje montowane na dachach budynków gospodarczych czy gruncie cieszą się szczególnym zainteresowaniem.

Każdemu klientowi dobieramy instalację pod kontem jego indywidualnych potrzeb. Moc paneli, zabezpieczenia, liczniki to wszystko na miarę klienta i jego oczekiwań. Wszystkie oferowane przez nas produkty cieszą się długotrwałą gwarancją, co daje klientowi spokój i poczucie bezpieczeństwa. Każda instalacja zaopatrzona jest w mobilną aplikację monitorującą jej pracę. Właściciel na bieżąco ma pewność dobrze funkcjonujących urządzeń a w razie konieczności szybkiej weryfikacji usterki.

 

Instalacje fotowoltaiczne zakładane są przez nasze zespoły montażowe. Po zakończeniu prac, nasz dział administracji przygotowuje dokumentację potrzebną do zgłoszenia w zakładzie energetycznym. Od początku do końca mamy kontrolę nad każdym etapem zlecenia i pewność dobrze wykonanej usługi.

 

Zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na każde pytanie.

 

 

1.

doradztwo
projekt

Skontaktuj się z nami. Nasi przedstawiciele doradzą Ci, jak dobrać odpowiednią instalację dla Twojego domu. Przygotujemy projekt, przedstawimy ofertę z dogodną formą finansowania.

 

 

2.

montaż
adaptacja

Dobrze przygotowany projekt gwarantuje sprawny montaż i adaptację instalacji. Mamy własne zespoły montażowe, które posiadają szeroką wiedzę teoretyczną, podpartą wykonaniem ponad 1000 instalacji. Staramy się zapewnić szybkie terminy realizacji.

 

 

3.

gwarancja
serwis

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem marki LG, która udziela 25-letniej gwarancji na panele fotowoltaiczne. Gwarancja obejmuje zarówno produkt, jak i jego działanie. W razie jakichkolwiek pytań, nasi technicy służą pomocą.

 

 

przykładowe
realizacje

Loryniec, moduły Longi 345

moc instalacji 5,52 kWp
05
05

Loryniec, moduły Longi 345

moc instalacji 5,52 kWp

Brwilno

moc instalacji 6,5 kWp
04
05

Brwilno

moc instalacji 6,5 kWp

Radziejów

moc instalacji 5,6 kWp
03
05

Radziejów

moc instalacji 5,6 kWp

Sędzisław, moduły: Seraphim

moc instalacji 15,6 kWp
02
05

Sędzisław, moduły: Seraphim

moc instalacji 15,6 kWp

Gościejewo, moduły: LG 405

moc instalacji 9,72 kWp
01
05

Gościejewo, moduły: LG 405

moc instalacji 9,72 kWp
Realizacja 1
Realizacja 2
Realizacja 3
Realizacja 4
Realizacja 5

realizacje
dla gospodarstw

fotowoltaika
również dla Ciebie

Jesteśmy Autoryzowanym Partnerem japońskiej firmy DAIKIN, światowego lidera w produkcji pomp ciepła.

Porozmawiajmy, nasi doradcy dobiorą najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu!

Ekodel telefon

telefon:

+48 504 504 203
Ekodel e-mail

e-mail:

zapytaj@ekodel.com
Ekodel lokalizacja
Wojska Polskiego 3
83-400 Kościerzyna

Formularz kontaktowy