fotowoltaika dla firm

Odpowiedzialne prowadzenie każdej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością planowania i przewidywania kosztów w przyszłości. Chęć zapewnienia ciągłości produkcji, zatrudnienia pracowników oraz odpowiedzialności za powzięte zobowiązania i umowy, zmusza przedsiębiorców do zachowania jak najwyższej stabilności finansowej i przewidywalności kosztów w kolejnych latach. W dobie niepewności energetycznej i ciągłych nieuniknionych wzrostów cen energii, wydaje się wręcz koniecznością podjęcie działań, które uniezależnią firmę od tych zmian.

Propozycją najbardziej racjonalną jest budowa własnej mikroelektrowni, która zapewni stały, bezkosztowy dopływ prądu dla przedsiębiorstwa. Najlepszą propozycją jest montaż instalacji fotowoltaicznej dla firm na dostępnych niezagospodarowanych powierzchniach dachu czy przestrzeni wokół firmy. Moduły słoneczne produkują energię ze światła słonecznego, która zawsze będzie darmowa.

Energię z instalacji PV można wykorzystać do wielu potrzeb:

zapotrzebowanie na prąd przedsiębiorstwa, firmy czy biura

wykorzystanie energii PV na potrzeby wspólne (spółdzielnie mieszkaniowe)

zasilanie ładowarek do samochodów elektrycznych i typu plug-in

oferowanie eko-rozwiązań klientom domów energooszczędnych

zmniejszenie kosztów zasilania elementów pobierających dużą ilość prądu (elementy reklamowe, oświetlenie parkingów, ładowanie samochodów, myjnie samochodowe)

Wśród klientów biznesowych ekodel znajdują się firmy z branży budowlanej, spółdzielnie mieszkaniowe, firmy usługowe i produkcyjne.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie rozwiązań dla biznesu.

 

 

instalacje fotowoltaiczne dla firm to niezależność energetyczna

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy zapewnia w długim okresie pełną niezależność od zmian cen energii zewnętrznych dostawców prądu. Fotowoltaika dla firm to opłacalne rozwiązanie, które mimo początkowych wkładów finansowych osiąga szybki zwrot zainwestowanego kapitału i generuje zyski w kolejnych latach.

 

Dlatego też inwestycja w panele słoneczne to doskonały wybór na długie lata. Moduły fotowoltaiczne oferowane przez nas to urządzenia najwyższej klasy, m.in. wiodącej marki WINAICO. Produkty te posiadają 25 letnią gwarancję. A po upływie tego czasu sprawność ich nadal pozostaje na poziomie 85,28%. Posiadamy również w ofercie moduły dwustronne BiFacial, które generują dodatkową moc ze światłą odbitego na tylnej stronie ogniw, co powoduje, że z mniejszej ilości paneli jesteśmy w stanie wygenerować dodatkową energię.

 

Inwestując więc w fotowoltaikę, firma ma pewność dobrze ulokowanego kapitału, który przyniesie szereg korzyści i zysków w długim okresie, zapewniając dopływ energii elektrycznej bez konieczności płacenia za nią rachunków.

 

 

Nawet 20% stopy zwrotu z paneli słonecznych w firmie

Wielu przedsiębiorców nadal zastanawia się, czy fotowoltaika dla firm będzie opłacalną inwestycją. Niepewność jest zrozumiała, gdyż wiąże się z poniesieniem określonych nakładów finansowych na początku inwestycji. Nakłady te można jednak znacząco zmniejszyć korzystając z oferowanych programów wsparcia często oferowanych przez gminy. Instytucje finansowe oferują również coraz korzystniejsze warunki leasingu lub kredytu na fotowoltaikę. Pozycje te, w bilansie przedsiębiorstwa będą obniżały przychód, a tym samym zmniejszały należny podatek.

 

Odbiegając od formy sfinansowania inwestycji, skupmy się na jej korzyściach. Prąd z modułów słonecznych wytwarzany jest całkowicie za darmo i bezobsługowo. Dlatego w czasie korzystania z instalacji firma nie ponosi kosztów obsługi, a rachunki za prąd od zewnętrznych dostawców ograniczają się jedynie do kwoty opłat stałych (wartości rzędu nawet 20 zł miesięcznie). Poza tym panele słoneczne mogą wytworzyć więcej energii niż firma jest w stanie skonsumować. W takiej sytuacji nadwyżki magazynowane zostają w sieci energetycznej i pobierane w czasie niższej produkcji energii przez panele słoneczne (okresy zimowe, pochmurne dni czy pora nocna).

 

W ujęciu długoterminowym, możliwa jest również sprzedaż uzyskanej nadwyżki prądu, to z kolei staje się realnym zyskiem dla przedsiębiorcy. Innymi słowy – przy dobrze przemyślanej inwestycji panele słoneczne spłacają się same!

 

 

Instalacja fotowoltaiczna - ekologia i zysk dla firm

Panele słoneczne dla firm to nowoczesne rozwiązanie, które od lat zyskuje na coraz większej popularności. Przedsiębiorcy inwestują w instalacje fotowoltaiczne dla firm nie tylko ze względu na ich opłacalność, gwarancję komfortu i niezależności energetycznej, ale również po to, aby zbudować pozytywny wizerunek swojej marki. Działalność gospodarcza przyjazna środowisku zdecydowanie lepiej postrzegana jest przez otoczenie rynkowe. Co więcej, w ramach proekologicznej polityki, firmy mogą liczyć na różnego rodzaju wsparcia finansowe i dotacje w ramach programów regionalnych poszczególnych województw. Dzięki temu w jeszcze szybszy sposób firma osiągnie zwrot poniesionych kosztów.

 

Postawienie na niezależność energetyczną i wybór najlepszego bezawaryjnego i bezobsługowego sprzętu instalacji fotowoltaicznej to rozwiązanie, które w przez wiele lat zapewni  stabilizację funkcjonowania firmy, a co za tym idzie ułatwi możliwość planowania kolejnych inwestycji, generowanie zysku i długofalowy rozwój przedsiębiorstwa.

 

Energia pozyskana dzięki panelom słonecznym dla firm jest w całości pozbawiona negatywnych skutków dla środowiska. Nie generuje żadnych odpadów czy dymów. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu energii, pochodzącej ze  słońca. Instalacje fotowoltaiczne dla firm to zarówno korzyści finansowe, ekologiczne i marketingowe.

 

 

Leasing fotowoltaiki dla firm

Zarówno przedsiębiorcy jak i rolnicy coraz częściej decydują się na zakup paneli słonecznych finansując je w formie leasingu lub pożyczki. Są to formy finansowania, które pozwalają na realizację inwestycji bez konieczności angażowania dużych środków własnych. Wysokość wpłaty własnej zależy od okresu leasingowego lub pożyczkowego. Wartości te oscylują od 5 – 45% wartości inwestycji. Od parametrów długości okresu i wysokości wpłaty własnej zależy również wysokość oprocentowania. Obecnie okres leasingowy najczęściej obejmuje 4 – 7 lat. W tym czasie praktycznie w całości instalacja fotowoltaiczna jest w stanie się spłacić i zaczyna generować czysty zysk dla przedsiębiorstwa.

 

Rozważając formę dofinansowania właściciele firm mogą skorzystać z leasingu finansowego lub operacyjnego. A do kwoty 100 tys. zł obowiązuje uproszczona procedura decyzyjna.

 

Więcej o możliwościach finansowych dla przedsiębiorstwa można poczytać w zakładce “finansowanie”, gdzie znajdują się zarówno warunki leasingu, kredytów w bankach, z którymi współpracujemy, a także różne inne opcje dotacji na panele słoneczne dla klientów indywidualnych i rolników.

 

 

Atuty marketingowe instalacji fotowoltaicznych dla przedsiębiorstw

Instalacje paneli słonecznych dla przedsiębiorców stanowią nie tylko opłacalny atut ekonomiczny, ale również wizerunkowy. Postawienie na innowacyjne rozwiązanie z powodzeniem można wykorzystać w programie promocyjnym i kreowaniu odpowiedzialnej społecznie marki. Podkreślenie, iż firma wspiera i sama korzysta z nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań pozytywnie wpływa na jej wizerunek, przyciąga klientów i kontrahentów chcących w sposób odpowiedzialny prowadzić swoje biznesy.

 

Ten ruch inwestycyjny, poza już omówioną kwestią finansową, z pewnością wpłynie pozytywnie na budowanie silnej i stabilnej pozycji rynkowej oraz wpłynie na zwiększenie liczby kontrahentów i klientów. Co za tym idzie, w długim okresie firma planować może ciągły wzrost i swobodę prowadzenia własnej działalności.

 

 

Ekodel - partner w biznesie

Jeśli nadal zastanawiasz się co do słuszności inwestycji w panele słoneczne dla firm lub podjąłeś już decyzję i potrzebujesz pokierowania dalszymi krokami, zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem.

 

Od lat zajmujemy się odnawialnymi źródłami energii, głównie instalacjami fotowoltaicznymi i pompami ciepła. Zaufało nam już wiele firm, gospodarstw rolnych i właścicieli domów jednorodzinnych. Możemy pochwalić się liczbą ponad 1000 zrealizowanych inwestycji, w tym ponad 500 w nowoczesnym systemie optymalizacji SolarEdge. Jesteśmy autoryzowanym partnerem LG PRO, który generuje najwyższą sprzedaż tych paneli. LG to marka sprawdzona, trwała i stabilna. Gwarancja paneli sięga 25 lat, a po tym okresie panele nadal posiadają swoją skuteczność na poziomie 90.8%.

 

Montowane przez nas instalacje działają w systemie SolarEdge, który dostarcza optymalizatory i falowniki najwyższej klasy, dając na nie 12 lat gwarancji.

 

Posiadamy również siedem własnych zespołów monterskich. Wszystkie zlecenia, które są zamawiane i realizowane w naszej firmie są przez nas realizowane od początku do końca. O każdym z nich posiadamy pełną wiedzę i bierzemy pełną odpowiedzialność w czasie użytkowania. Na wykonaną przez nas usługę montażową udzielamy 5 letniej rękojmi.

 

Nasi klienci otrzymują pełne wsparcie na każdym etapie, od momentu przygotowania projektu, doboru finansowania, montażu do przygotowania dokumentacji i zgłoszenia do zakładu energetycznego.

Jesteśmy odpowiedzialnym partnerem każdego biznesu.  

 

 

Ekodel dla wspólnot mieszkaniowych

Zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii, prosumentem może być nie tylko osoba fizyczna czy firma, ale również spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa. Dzięki temu, również domy wielorodzinne mogą korzystać z prądu ze słońca. Prąd z instalacji fotowoltaicznej wspólnoty mieszkaniowej może zostać przeznaczony na realizowanie wspólnych potrzeb wszystkich mieszkańców, takich jak:
oświetlenie klatek schodowych, przejść czy garaży,
pracę wind, bram, wentylacji, klimatyzacji,
ogrzewanie budynku, np. dzięki pompie ciepła.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji ekodel dla spółdzielni mieszkaniowej
w Gdańsku na osiedlu Cztery Oceany
na naszym kanale na You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=BK2aK_N-L04

 

 

 

 

 

 

Pożyczka NFOŚiGW dla firm

Zapraszamy do kontaktu z ekodel w sprawie uzyskania niskooprocentowanej pożyczki dla firm realizowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w naborze ciągłym (od 01.10.2020 r. do 17.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków) w ramach programu priorytetowego „Energia Plus”. Budżet na realizację celu programu wynosi dla zwrotnych form dofinansowania – do 3 950 000 tys. zł

Punkt 7.5.4 programu obejmuje Nowe źródła ciepła i energii elektrycznej: przedsięwzięcia dotyczące budowy lub przebudowy jednostek wytwórczych wraz z podłączeniem ich do sieci dystrybucyjnej/ przesyłowej, w których do produkcji energii wykorzystuje się: energię ze źródeł odnawialnych.

Formy dofinansowania: Pożyczka

Intensywność dofinansowania: Dofinansowanie w formie pożyczki do 85% kosztów kwalifikowanych

Warunki finansowania: Dofinansowanie w formie pożyczki:

a) kwota pożyczki: od 0,5 mln zł do 300 mln zł,

b) oprocentowanie pożyczki: na warunkach preferencyjnych: WIBOR 3M + 50 pb, nie mniej niż 1,5 % w skali roku, b. na warunkach rynkowych (pożyczka nie stanowi pomocy publicznej)

więcej informacji: http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/energia-plus/nabor-ii-wnioskow-2020-2021/

 

 

 

1.

doradztwo
projekt

Skontaktuj się z nami. Nasi przedstawiciele doradzą Ci, jak dobrać odpowiednią instalację dla Twojej firmy. Przygotujemy projekt, przedstawimy ofertę z dogodną formą finansowania.

 

 

2.

montaż
adaptacja

Dobrze przygotowany projekt gwarantuje sprawny montaż i adaptację instalacji. Mamy własne zespoły montażowe, które posiadają szeroką wiedzę teoretyczną, podpartą wykonaniem ponad 1000 instalacji. Staramy się zapewnić szybkie terminy realizacji.

 

 

3.

gwarancja
serwis

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem marki LG, która udziela 25-letniej gwarancji na panele fotowoltaiczne. Gwarancja obejmuje zarówno produkt, jak i jego działanie. W razie jakichkolwiek pytań, nasi technicy służą pomocą.

 

 

przykładowe
realizacje

Brodnica 2020

moc instalacji 14,4 kWp
05
05

Brodnica 2020

moc instalacji 14,4 kWp

Wildek 2020

moc instalacji 10 kWp
04
05

Wildek 2020

moc instalacji 10 kWp

Gdańsk 2019

moc instalacji 9,28 kWp
03
05

Gdańsk 2019

moc instalacji 9,28 kWp

Płock 2019

moc instalacji 10 kWp
02
05

Płock 2019

moc instalacji 10 kWp

Skowarcz 2018

moc instalacji 6,5 kWp
01
05

Skowarcz 2018

moc instalacji 6,5 kWp
Realizacja 1
Realizacja 2
Realizacja 3
Realizacja 4
Realizacja 5

realizacje
dla firm

fotowoltaika
również dla Ciebie

Jesteśmy Autoryzowanym Partnerem japońskiej firmy DAIKIN, światowego lidera w produkcji pomp ciepła.

Porozmawiajmy, nasi doradcy dobiorą najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu!

Ekodel telefon

telefon:

+48 504 504 203
Ekodel e-mail

e-mail:

zapytaj@ekodel.com
Ekodel lokalizacja
Wojska Polskiego 3
83-400 Kościerzyna

Formularz kontaktowy