fotowoltaika dla domu

W ostatnim czasie fotowoltaika i pompy ciepła cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Wysoka wydajność modułów fotowoltaicznych sprawia, że przez cały rok, również w miesiącach zimowych, dostarczają one energię elektryczną wystarczającą do funkcjonowania domu jednorodzinnego. Baterie słoneczne zasilają większość urządzeń w domu, jak na przykład komputer, telewizor, lodówkę czy też instalację ogrzewania podłogowego, która przy korzystaniu z tradycyjnego źródła energii może generować wysokie koszty eksploatacji.

 

Aby fotowoltaika spełniła oczekiwania liczba montowanych modułów w domu jednorodzinnym powinna zostać wcześniej dokładnie zaplanowana. Pod uwagę należy wziąć między innymi miesięczne zapotrzebowanie na energię elektryczną, powierzchnię dachu, na którym montowane będą moduły, jego nasłonecznienie, a także środki finansowe, jakie chcemy przeznaczyć na instalację fotowoltaiczną.

 

 

oferta "montaż instalacji w 10 dni"

Zależy Ci na szybkim montażu instalacji fotowoltaicznej? Chcesz skorzystać z dotacji w programie „Mój Prąd” jeszcze w tym roku? Skorzystaj z naszej oferty montażu w 10 dni. Wniosek o dotację „Mój Prąd” złożymy w Twoim imieniu gratis.

Oferta dotyczy instalacji fotowoltaicznej z panelami Hyundai 475W (srebrna rama), 400W (czarna rama) lub 395W Fullblack (do wyboru), falownikiem SolarEdge, optymalizatorami mocy oraz 90% wpłatą. Oferta obowiązuje na terenie woj. pom. i kuj.- pom. do 31.08.2021r. Termin montażu wynosi 10 dni roboczych od daty zaksięgowania zaliczki na koncie ekodel.

koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego

Pierwszym pytaniem, jakie stawiamy sobie decydując się na instalację paneli słonecznych jest to, po jakim czasie koszt całej inwestycji zacznie się zwracać.

Zakup paneli i falownika to największy wydatek w tego typu przedsięwzięciu. Należy również zwrócić uwagę na wybór dobrej jakości sprzętu i podzespołów, które zapewnią najbardziej ekonomiczne użycie instalacji. Ich montaż należy powierzyć profesjonalnej ekipie, która da gwarancję, że instalacja będzie pracowała na swojej maksymalnej wydajności.
Dzięki zespołowi wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników mamy możliwość skrócenia czasu realizacji inwestycji do minimum. Poza sprzedażą i montażem paneli słonecznych oferujemy również przygotowanie kompletu dokumentów do Zakładu Energetycznego. Dopiero zgłoszona instalacja fotowoltaiczna może pracować na swojej nominalnej wydajności. To, w jakim czasie fotowoltaika dla domu jednorodzinnego i jej koszt się zwrócą, ocenia się indywidualnie, ale nasze doświadczenie pozwala twierdzić, że będzie to czas nieprzekraczający ośmiu lat.

 

 

fotowoltaika do domu jednorodzinnego - jakościowe komponenty

Domeną naszego przedsiębiorstwa jest przede wszystkim stawianie na jakość i bezpieczeństwo, dlatego oferujemy wyłącznie sprawdzone podzespoły instalacji fotowoltaicznej.

 

Dostarczane panele pochodzą od renomowanych producentów (LG Solar, QCells, Ja Solar, Huawei). Gwarancje żywotności paneli sięgają nawet 25 lat. Moduły fotowoltaiczne dla domów odznaczają się wysoką wydajnością pracy i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr, deszcz czy grad.

 

Na bezawaryjne działanie systemu składa się nie tylko jakość paneli fotowoltaicznych, ale również wysoka efektywność pracy innych podzespołów, takich jak falownik, zabezpieczenia przepięciowe oraz konstrukcja z systemem okablowania i mocowań. Dobrze dobrany sprzęt instalacji fotowoltaicznej daje gwarancję wysokojakościowej pracy przez wiele lat.

 

 

fotowoltaika w domu jednorodzinnym – warunki montażu

Panele słoneczne dla domów mogą być umieszczone nie tylko na dachu, ale także na garażu, wiacie oraz bezpośrednio na gruncie. Warunkiem koniecznym jest jak największy stopień nasłonecznienia powierzchni, dlatego panele powinny być skierowane na stronę południową i oddalone od wysokich budynków oraz drzew.

 

Panele słoneczne mogą być umieszczane zarówno na nowo powstałych budynkach, jak i na tych zamieszkałych już od wielu lat. Całość montażu przebiega sprawnie i nie wymaga znacznej ingerencji w konstrukcję dachu, co redukuje obawę uszkodzeń.

 

 

instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego – dofinansowania

Nie ulega wątpliwości, że państwo powinno wspierać wszelkie inicjatywy dążące do ochrony środowiska oraz korzystania z odnawialnych źródeł energii. Dlatego też, obecnie istnieją możliwości skorzystania z dofinansowań na budowę instalacji fotowoltaicznej. Najbardziej powszechnymi programami jest „Mój Prąd” i „Czyste Powietrze”. Zapraszamy na podstronę finansowanie. W obu programach inwestorzy mają możliwość pozyskania środków finansowych, a tym samym obniżyć koszty ponoszone na etapie zakupu i montażu instalacji.

 

Inną formą wsparcia jest ulga termomodernizacyjna, która przysługuje właścicielom lub współwłaścicielom budynków mieszkalnych jednorodzinnych (budynek wolnostojący, w  zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej). Inwestorzy dokonujący termomodernizacji budynku mogą dokonać odliczeń podatku dochodowego z kwoty do 53 tys. zł.

 

Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego może zostać sfinalizowana również z kredytu. Wiele banków udziela wsparcia na dogodnych warunkach. Nasza firma współpracuje z bankami Santander i PNB Paribas.

Szczegółowe informacje na podstronie finansowanie

 

 

ekodel - zaufaj doświadczonej ekipie!

Dostarczamy rozwiązania dla klientów indywidualnych, firm i gospodarstw. Stawiamy na jakość i niezawodność, która znajduje odzwierciedlenie w dbałości montażu instalacji. Posiadamy 5 własnych zespołów montażowych. Dzięki temu nasi Klienci mają pewność wykonania usługi na najwyższym poziomie. Na wykonany montaż udzielamy 5 letniej rękojmi. Po tym czasie nasi serwisanci sprawdzają wszystkie elementy i mocowania konstrukcji oraz przedłużają gwarancję o kolejne lata. Wiemy, że trafnie podjęta decyzja zaowocuje zadowoleniem Klienta na długie lata.

 

Mamy na swoim koncie prawie 1000 instalacji, w tym ponad 350 w nowoczesnym systemie SolarEdge. Do każdej inwestycji dobieramy najefektywniejsze panele fotowoltaiczne, falowniki oraz zabezpieczenia. Producenci urządzeń to firmy posiadające najnowocześniejsze technologie na rynku. Dzięki temu oferowane panele posiadają 25 lat gwarancji.

 

 

1.

doradztwo
projekt

Skontaktuj się z nami. Nasi doradcy techniczno-handlowi doradzą Ci, jak dobrać odpowiednią instalację dla Twojego domu. Przygotujemy projekt, przedstawimy ofertę z dogodną formą finansowania.

 

 

2.

montaż
adaptacja

Dobrze przygotowany projekt gwarantuje sprawny montaż i adaptację instalacji. Mamy własne zespoły montażowe, które posiadają szeroką wiedzę teoretyczną, podpartą wykonaniem ponad 1000 instalacji. Staramy się zapewnić szybkie terminy realizacji.

 

 

3.

gwarancja
pomoc techniczna

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem marki LG, która udziela 25-letniej gwarancji na panele fotowoltaiczne. Gwarancja obejmuje zarówno produkt, jak i jego działanie. W razie jakichkolwiek pytań, nasi technicy służą pomocą.

 

 

przykładowe
realizacje

Gdańsk, moduły: LG 350

moc instalacji 4,9 kWp
05
05

Gdańsk, moduły: LG 350

moc instalacji 4,9 kWp

Piła, moduły: LG 350

moc instalacji 8,05 kWp
04
05

Piła, moduły: LG 350

moc instalacji 8,05 kWp

Rotmanka, moduły: LG 350

moc instalacji 3,85 kWp
03
05

Rotmanka, moduły: LG 350

moc instalacji 3,85 kWp

Gdańsk, moduły: LG Neon Black

moc instalacji 6,93 kWp
02
05

Gdańsk, moduły: LG Neon Black

moc instalacji 6,93 kWp

Kamela, moduły: Q-cells 325

moc instalacji6,5 kWp
01
05

Kamela, moduły: Q-cells 325

moc instalacji6,5 kWp
Realizacja 1
Realizacja 2
Realizacja 3
Realizacja 4
Realizacja 5

realizacje
dla domu

fotowoltaika
również dla Ciebie

Jesteśmy Autoryzowanym Partnerem japońskiej firmy DAIKIN, światowego lidera w produkcji pomp ciepła.

Porozmawiajmy, nasi doradcy dobiorą najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu!

Ekodel telefon

telefon:

+48 504 504 203
Ekodel e-mail

e-mail:

zapytaj@ekodel.com
Ekodel lokalizacja
Wojska Polskiego 3
83-400 Kościerzyna

Formularz kontaktowy